Νέα

15η Αγωνιστική: Ασπρόπυργος – Σαντορίνη 1-2

Μια τεράστιας σημασίας νίκη – την πρώτη εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα – πανηγύρισε σήμερα η ομάδα μας, η οποία επικράτησε του Ασπρόπυργου με 1-2 στην αναμέτρηση που έγινε το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο του Ασπρόπυργου.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και αποφασισμένα στον αγωνιστικό χώρο και κυριάρχησε από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. Στο 39’ η ομάδα μας έχασε σημαντική ευκαιρία με το δυνατό σουτ του Ντινιωτάκη το οποίο απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ντιμίτροβιτς. Τέσσερα λεπτά αργότερα όμως η υπέροχη της ομάδας μας μετουσιώθηκε σε γκολ, με τον Γιώργο Μπουντόπουλο να βρίσκει δίχτυα και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα μας.
Η κυριαρχία της ομάδας μας συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα στο 77’ το προβάδισμα της Σαντορίνης διπλασιάστηκε. Ο Σάκης Κανούλας με διπλή προσπάθεια έγραψε το 0-2 δίνοντας στην ομάδα μας αέρα δύο τερμάτων. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 1-2 στο 84’ με το γκολ του Τραορέ έπειτα από στιγμιαία αμυντική αδράνεια.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καδδάς, με βοηθούς τον κ. Κακαφώνη και την κα. Αθανασοπούλου, ενώ τέταρτος ήταν ο κ. Μαχαίρας.
Οι ποδοσφαιριστές της ΠΑΕ ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 2020 αφιέρωσαν τη σημερινή νίκη στον συμπαίκτη τους Δημήτρη Γιουκούδη ο οποίος τραυματίστηκε στον προηγούμενο αγώνα και έμεινε εκτός αποστολής.

Συνθέσεις

Ασπρόπυργος (Η. Φυντάνης): Ντιμίτροβιτς, Παπαθανασίου, Αργυρόπουλος, Θεοδώρου, Νάα, Ζαχαράκης, Μουκίδης, Ζαχάρος, Τραορέ, Μαρουδάς, Λαμπόγλου

Σαντορίνη (Ν. Παντέλης): Δερμιτζάκης, Μπιρμπίλη, Κουρέλλας, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Ντινιωτάκης (60΄Σκαθαρούδης), Μαλάι (70΄Λάμπρου), Ιβανίδης, Πολύζος (54΄Μηνάς), Μπουντόπουλος(54΄Σιμιτσής), Κανούλας

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ντούνης, Καράμπελας, Καραμποΐκης Ερρίκος και Κωστόπουλος.