Νέα

14η Αγωνιστική: Σαντορίνη – Νίκη Βόλου 0-1

Έπειτα από ένα πολύ κλειστό παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από δυνατές μονομαχίες και από ελάχιστες καλές στιγμές, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με 0-1 από τη Νίκη Βόλου, στην αναμέτρηση που έγινε σήμερα το απόγευμα στο ΔΑΚ Νάξου.
Το ματς στιγματίστηκε από την φάση του 57ου λεπτού, όταν ο Ροχάνο πίεσε τον τερματοφύλακα της ομάδας μας Δερμιτζάκη και κάνοντας πεντακάθαρο φάουλ έγινε κάτοχος της μπάλας. Ωστόσο τόσο ο διαιτητής κ. Ντάουλας, όσο και ο πρώτος βοηθός κ. Πλάκας, μπροστά στον οποίο έγινε η φάση, δεν υπέδειξαν την παράβαση και έτσι ο επιθετικός των φιλοξενούμενων σκόραρε σχεδόν σε κενή εστία, παρά την προσπάθεια του Παντίδου να ανακόψει.
Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει και στο 77’ πέτυχε γκολ με δυνατό σουτ του Σάκη Κανούλα, ο οποίος όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Στο 83’ η ομάδα μας ζήτησε πέναλτι έπειτα από ανατροπή του Ντινιωτάκη μέσα στη μεγάλη περιοχή, στην προσπάθειά του να σουτάρει. Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης από τον κ. Ντάουλα, ο οποίος ουσιαστικά δεν κράτησε καθόλου χρόνο καθυστερήσεων, και έτσι η ομάδα μας υπέστη την πρώτη «εντός» έδρας ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα.